EN

KBA-Grafitec

Zavedení SHARE Payroll ve společnosti KBA-Grafitec s.r.o.

Profil zadavatele

Společnost KBA-Grafitec je dodavatelem archových tiskových strojů pro ofsetový tisk pro formáty papíru A2 a B2. Sortiment produktů společnosti KBA-Grafitec  je součástí produktové řady ofsetových archových strojů mateřské společnosti Köenig  & Bauer AG se sídlem v Německu, která je jedním z hlavních světových výrobců technologických zařízení pro tisk. V České republice společnost zaměstnává více než 300 zaměstnanců.

 

KBA

Výchozí stav

Firma KBA-Grafitec využívala systém pro vedení mzdové agendy KS mzdy od společnosti KS program. Personální oddělení mělo dva zaměstnance a ve mzdové účtárně byly zaměstnané dvě mzdové účetní. Jedním z důvodů, proč KBA-Grafitec začal uvažovat o outsourcingu mezd byl blížící se odchod dvou zaměstnanců do důchodu, dále pak potřeba zefektivnit činnost oddělení a samozřejmě i potřeba snížit náklady.

Klíčové požadavky a cíle projektu

Klíčovým požadavkem a cílem bylo vytvoření zastupitelnosti v případě nemoci a snaha o zeštíhlení mzdově-personální oblasti. Cílem bylo také optimalizovat činnost při zpracování mezd. Využití outsourcingu mezd bylo rovněž doporučováno i ze strany zahraniční centrály.

Proč si vybrat klient řešení od společnosti E-Consulting Czech?

Velkým plusem ve výběru partnera byla zkušenost E-Consulting Czech s outsourcingem mezd v systému KS mzdy, který byl společností KBA-Grafitec využíván k plné spokojenosti. Firma KBA-Grafitec dostala rovněž doporučení využít služby E-Consulting Czech přímo od dodavatele mzdového systému KS program.

Řešení

Jako nejvhodnější řešení byla vybrána služba SHARE Payroll od společnosti E-Consulting Czech. SHARE Payroll kombinuje výhody externího outsourcingu a vlastní interní účtárny, kdy činnosti, které je výhodnější či levnější ponechat na straně zákazníka, tak zůstávají na jeho straně a naopak činnosti, které je výhodné outsourcovat, zpracovávají se externě outsourcingovým partnerem.

V současnosti vedoucí personálního oddělení zastřešuje oblast personalistiky. Ve mzdové účtárně je jedna mzdová účetní, která zajišťuje kontakt se zaměstnanci, zpracovává prvotní mzdovou agendu a dále je kontaktní osobou pro outsourcingového partnera. Vlastní zpracování mezd probíhá vzdáleně ve společnosti E-Consulting Czech ve standardním rozsahu včetně přípravy požadovaného reportingu. Klient zároveň získal jistotu, neboť outsourcingová společnost je schopná kdykoliv zastoupit mzdovou účetní.

Projekt probíhal dle plánu a společnosti E-Consulting Czech se podařilo rychle přesvědčit zákazníka – KBA-Grafitec, že služby outsourcingu se dají poskytovat s nejvyšší kvalitou a podporou klienta, přestože KBA-Grafitec sídlí v Dobrušce a E-Consulting Czech v Praze.

Přínosy

Bylo dosaženo odstranění rizik spojených s odchodem či nemocí zaměstnance ve mzdové účtárně, dále pak bylo dosaženo snížení počtu zaměstnanců v oblasti, která negeneruje přímo tržby. Přínosem je i optimalizace mzdových procesů ve mzdové oblasti, kdy v souvislosti s projektem byly stanoveny odpovědnosti nejen pro outsourcingového partnera, ale také pro vedoucí pracovníky zadavatele. Přínosem je také poradenství při optimalizaci mzdového systému a implementaci změn souvisejících se změnou legislativy.

Závěrem

Společnost KBA-Grafitec získala partnera E-Consulting Czech, na kterého přenesla odpovědnost spojenou se zpracováním mzdové agendy a může se více věnovat svému hlavnímu byznysu. Projekt byl přitom nasazen do ostrého provozu do 2 měsíců od podpisu smlouvy (červen 2011).

Případová studie ke stažení (.pdf, 313 kB)

Máte zájem o naše služby? O kalkulaci? Napište nám.

Položky označené * jsou povinné. Všechny Vámi posytnuté informace jsou důvěrné.

Aktuálně

Aktuálně
Daniel Pristach - E-consulting, Praha 1. června 2016
Rozhovor s Danielem Pristachem – Moderní firmy chtějí mít digitální administrativu 15.Červen 2016

Rozhovor Libora Akrmana, šéfredaktora časopisu DOTYK BYZNYS s Danielem Pristachem.

Více
Blog Daniela Pristacha
DSC_0056-copy2
Být tak zase na chvíli světoví … 30.Duben 2015

Co takhle po 30-letech opět navázat na Prahu 1985 a dopřát si doma hokejové zlato.…

Více
Daňové zákony
Rozšíření trvalého režimu přenesené daňové povinnosti 19.Leden 2017

V současné době je mezi plátci DPH zaveden režim přenesené daňové povinnosti (tzv. reverse charge)…

Více