EN

DECATHLON

Zavedení SHARE Payroll ve společnosti Decasport s.r.o., provozovateli sítě prodejen DECATHLON

Profil zadavatele

DECATHLON je síť maloobchodních prodejen sportovního vybavení, která působí ve 20 zemích světa. Filozofií a prioritou společnosti je přinést potěšení ze sportu každému, ať už je začátečník, rekreační, nebo profesionální sportovec. V České republice má DECATHLON již 9 velkých prodejen a zaměstnává téměř 500 zaměstnanců, v rámci expanze na Slovensko otevřel 2 nové prodejny.

Decathlon

Výchozí stav

Společnost využívala klasické externí zpracování mezd od jednoho z poskytovatelů outsourcingu mezd. V roce 2013 byla společnost nucena ke změně dodavatele. Nutnost této změny chtěla společnost využít k výběru dodavatele, který by lépe vyhovoval novým potřebám souvisejícím s rychlým rozvojem Decathlonu, zvyšováním počtu prodejen a zaměstnanců. Cílem vypsaného výběrového řízení bylo najít dodavatele, který by byl schopný poskytnout flexibilní řešení a zároveň by pokryl plánovanou expanzi na Slovensko.

Klíčové požadavky a cíle projektu

Základním požadavkem byla možnost sdílené mzdové agendy, která by umožnila vedoucím prodejen a dalším oprávněným zaměstnancům online přístup do mzdového informačního systému a to včetně vysokého komfortu práce se mzdově-personálním informačním systémem. Důležitým požadavkem byla také komplexnost služby, která by obsahovala možnost využití mzdově-personální informační systém v rámci služby outsourcing mezd a umístění tohoto systému v privátním cloudu. Tedy vše potřebné v rámci jedné služby. Součástí zadávacích podmínek byl také požadavek úspory nákladů v porovnání s dosud využívaným zpracováním mezd.

Proč si vybrat klient řešení od společnosti E-Consulting Czech?

Společnost E-Consulting Czech byla schopna nabídnout komplexní službu zahrnující službu SHARE Payroll včetně mzdově-personálního informačního systému a k tomu vlastní privátní cloud pro jeho umístění. Svoji roli hrály také reference společnosti E-Consulting Czech v segmentu Retail a schopnost podpořit expanzi prodejen DECATHLON na Slovensko.

Řešení

Řešení společnosti E-Consulting Czech je postaveno na sdílené formě outsourcingu mezd – SHARE Payroll, s využitím mzdově-personálního informačního systému KS Mzdy Profi. Celá implementace je umístěna v privátním cloudu společnosti E-Consulting Czech.

Pro správné fungování sdílené formy zpracování mezd byla klíčová úvodní fáze, ve které došlo k přesnému rozdělení kompetencí. Bylo dohodnuto, co zajišťuje klient na své straně a za co nese tudíž i odpovědnost a co naopak patří do odpovědnosti dodavatele služby outsourcing mezd. Součástí projektu bylo také vyškolení zaměstnanců společnosti Decasport, kteří přistupují do mzdově-personálního systému KS Mzdy Profi. Tito vyškolení zaměstnanci zadávají sami do systému nástupy nových zaměstnanců, tisknou, dle šablony, pracovní smlouvy. Následně E-Consulting Czech provádí nahlášení nových zaměstnanců na příslušné úřady a zahrne je do rutinního zpracování mezd. Kontaktní osoby na straně klienta jsou schopny rovněž tisknout nejrůznější potvrzení a ve spolupráci s E-Consulting Czech odpovídají na dotazy zaměstnanců.

Přínosy

Přínosem celého řešení je komplexní pojetí zpracování mezd, které je zastřešeno jedním odpovědným dodavatelem – společností E-Consulting Czech. Dále pak online přístup vyškolených kontaktních osob do mzdově-personálního systému, které si v něm mohou zjistit online potřebné informace. Přínosem je rovněž vysoká aktuálnost informací, protože veškeré změny údajů u zaměstnanců jsou okamžitě aktualizovány ve mzdově-personálním systému. Díky rozdělení činností mezi klienta a dodavatele také došlo k požadované úspoře nákladů.

Závěrem

Nasazení sdílené formy outsourcingu mezd SHARE Payroll, umožnilo společnosti Decasport se plně soustředit na provoz a otevírání nových prodejen a to s vědomím, že tato expanze má odpovídající zázemí v péči o zaměstnance. Dalším plánovaným krokem je nasazení Mzdového portálu, který umožní zpřístupnit přímo zaměstnancům vybrané mzdově-personální údaje, které se jich týkají. V plánu je rovněž využití systému KS Mzdy PROFi pro evidenci a řízení lékařských prohlídek.

Případová studie ke stažení

Máte zájem o naše služby? O kalkulaci? Napište nám.

Položky označené * jsou povinné. Všechny Vámi posytnuté informace jsou důvěrné.

Aktuálně

Aktuálně
Daniel Pristach - E-consulting, Praha 1. června 2016
Rozhovor s Danielem Pristachem – Moderní firmy chtějí mít digitální administrativu 15.Červen 2016

Rozhovor Libora Akrmana, šéfredaktora časopisu DOTYK BYZNYS s Danielem Pristachem.

Více
Blog Daniela Pristacha
DSC_0056-copy2
Být tak zase na chvíli světoví … 30.Duben 2015

Co takhle po 30-letech opět navázat na Prahu 1985 a dopřát si doma hokejové zlato.…

Více
Daňové zákony
Rozšíření trvalého režimu přenesené daňové povinnosti 19.Leden 2017

V současné době je mezi plátci DPH zaveden režim přenesené daňové povinnosti (tzv. reverse charge)…

Více